Organize et|Düzenle|Paylaş|Yazdır|Yedekle|Yarat

Organize edin

Picasa bilgisayarınızda tüm resimleri saniyeler içinde bulur ve organize eder.

Unuttuğunuz resimleri bulun.

Picasa bilgisayarınızdaki resimleri otomatik olarak organize eder ve tarihe göre sıralar.

Resimleri Picasa'nın içinden temizleyebilir veya adlarını değiştirebilirsiniz.

İşe yaramaz klasörleri kaldırmak veya yerlerini değiştirmek mi istiyorsunuz? Sadece değiştirmek istediğiniz klasörü tutup istediğiniz yere sürükleyin. Picasa sizin onayınızı alıp işlemi kalıcı olarak gerçekleştirir. Resmin adını 13022004ldggzs.jpg değil de uludag.jpg mi yapmak istiyorsunuz? Picasa'da bir resmin veya grubun adını değiştirmek sadece birkaç saniye sürer.

Etiket oluşturun.

Picasa'da etiketler oluşturarak resimlerinizi kolaylıkla gruplayabilirsiniz. Etiketler altında oluşturduğunuz resimleri görüntülemek ve paylaşmak – çok kolaydır. Kayan resimler haline getirebilir ve arkadaslarınıza e-mail ile yollayabilirsiniz.

Beğendiklerinizi derecelendirin.

En beğendiğiniz resimlere tam puan verin, böylece onları bir bakışta ulaşılabilir hale getirin. Picasa'da ayrıca derece araması yapabilir ve en beğendiğiniz resimleri listeler halinde görebilirsiniz.

Bir resmi birçok albümde saklayın.

Picasa resimlerinizi sabit diskinde ekstra yer kaplamadan birkaç albümde tutmanıza olanak verir.

Parola-korumalı kısımlar.

Size özel kısımlar mı var? Picasa'da istediğiniz kısımları parola korumalı hale getirebilirsiniz. (Bu sabit diskinizde görülebilen resimleri etkilemez.)

Düzenleyin

Kapalı bir günü güzel bir gün haline getirin.

Temel düzeltmeler geri döndü ve şimdi – her zamankinden daha iyi.

Picasa'nın temel düzenlemeleri resimleri hızlı ve kolayca kesmenizi, kırmızı gözden kurtulmanızı, renk ve kontrastla oynamanızı ve resim kaliteninizi artırmanızı sağlar.

Mükemmel efektler sıradan resimlerinizi sanatsal bir kaliteye kavuşturur.

Picasa'nın 12 efektinin resimlerinizin kalitesini nasıl artırdığını saatler değil, sadece birkaç saniye içinde görebilirsiniz. Matlaştırın, canlandırın, siyah-beyaz yapın, hatları yumuşatın veya sertleştirin, ve tabiki istediğiniz anda istediğiniz efekti geri alın.

Resimlere başlıklar yazın

Picasa IPTC standardını kullanarak gazetecilerin kullandığı şekilde başlıklar atar. Yani bir websayfasına veya cd ye kaydetsenizde başlıklar resimlerde kalır. Picasa başlıkları yeniden düzenlenebilir ve aratılabilir, Görünmelerini isteyip istememeniz de size kalmış.

Yakınlaştırın, gerin, eğin, istediğiniz açıya getirin.

Tam istediğiniz görüntüyü yakalayamadınız mı? Bu Picasa'da herşeyin sonu değil. Açıyı biraz kaydırın. Kamera sallanmış mıydı? Ne olmuş yani? Resminiz hala mükemmel.

Manuel modda kamera kullanmayı biliyor musunuz?

Fotoğraf meraklıları Picasa'nın EXIF gösterimi ile fotoğraflarını mükemmelleştirebilir. Bu pencere size orjinal fotoğraj dosyasında saklanan tüm verileri gösterir - Kamera modeli, fotoğrafın çekildiği tarih, çekimde flash kullanılıp kullanılmadığı gibi. EXIF gösterimin ayrıca bir RGB histogramı bulunur, resimlerin o anki yoğunluğunu ve Picasa ile düzenlediğinizde nasıl olacağını gösteren bir grafik.

Paylaşın

Resimleri paylaşmanın en zor tarafı en iyileri seçmektir.

Resimleri e-mail ile yollayın.

Resimleri yollarken nasıl yerleştirmeliyim diye düşünmeyi unutun. Picasa resmi yollamaya çalıştığınızda otomatik olarak karşı tarafın açabileceği boyuta ve şekle getir. Hemen hemen tüm mail programlarıyla uyumludur.

Resimleri kendi web sayfanıza koyun, hem de ücretsiz.

Picasa'nın Blogger butonu resmi ve yazıyı otomatik olarak web sayfanıza yollamanızı sağlar.

Göz alıcı kayan resim gösterileri hazırlayın.

Picasa ile resim gruplarınızı tek tıkla kayan resim gösterisine dönüştürebilir, dilerseniz cd'ye bu şekilde kaydedebilirsiniz.

İstediğiniz klasör veya aygıtla çalışın.

Resimlerinizi nasıl taşıyorsanız taşıyın onları Picasa'ya atabilirsiniz. Picasa tüm yeni kompakt aygıtlarla uyumludur.

Baskı & Ürünler

İster evinizde istediğiniz boyutta resimler basın, ister online şirketlerden baskı siparişi verin.

Printing

Size özel veya standart boyutlarla evde baskı yapmak şimdi daha kolay.

Picasa resimlerinizi evde kullandığınız yüksek kalite kağıtlara göre mükemmel biçimde ayarlar. Artık istediğiniz boyutta, 4×6, 5×7, tam sayfa, hatta isterseniz bir sayfada birden çok resim basmanız mümkün.

Print Order

Resimlerinizi anında fotoğraf sitelerine gönderebilirsiniz.

Picasa'dan resmi seçip anında çıktı alınmak üzere veya herhangi bir ürüne basılması için en ünlü fotoğraf sitelerine yollayabilirsiniz.


Yedekleyin

Resimlerinizi kaybetmeyin. Picasa ile güvenle yedekleyin 2.

Arşivlemek için CD veya DVD'ye kaydedin.

Picasa resimlerinizi CD veya DVD'ye arşivlemenizi kolaylaştırır. Picasa ayrıca henüz yedeklemediğiniz resimleri de göstererek hata yapmamanızı kolaylaştırır.

Kayan resimlerden oluşan hediye CD'ler yaratın.

Arkadaşlarınız veya aileniz için hiç yorulmadan kayan resimlerden oluşan bir CD hazırlayın.

Resimlerinizi herhangi bir ağda yedekleyin.

Picasa ile resimleri harici veya dahili diske kaydetmek masaüstünüze atmak kadar basittir. Şimdi kaydedilen resimlerin kalitesini ve boyutunu da ayarlayabildiğiniz gibi, dilerseniz en yeni flash hafıza kartlarına veya çubuklarına da kaydetmeniz mümkün.

Yarat

Resimlerinizi kendiniz baştan yaratın, yeni nesil fotoğrafçılığın temeli de bu!

Resimlerinizi filme dönüştürün.

En iyi resimlerinizi seçin, ara süreleri, boyutları, video sıkıştırma ayarlarını seçin. Hepsi bu – Picasa filminizi oluşturacak, dilediğiniz gibi izleyebilir, paylaşabilirsiniz.

Size özel bir duvar kağıdı veya ekran koruyucu yapın.

En iyi resimleriniz önünüzde. En iyi resminizi duvar kağıdı yapabilir veya en iyileri bir ekran koruyucu haline getirebilirsiniz. Resimlerinizi daha eğlenceli hale getirmenin bir yolu var mı?

Bir poster yapın.

Picasa istediğiniz bir resmi veya parçasını poster haline dönüştürebilir – orjinal halinin 10 katına kadar büyütebilir.

Resimlerden kolaj yapın.

Bir grup resim ve hazır şablonlardan birini seçin, Picasa'nın hayal gücünüzü nasıl zorladığına şahit olun. Resimleri istediğiniz hale getirin ve ister duvar kağıdı yapın ister ekran koruyucu, isterseniz arkadaşlarınıza yollayın.Ücretsiz indirin!